איך לבחור סכמת צבעים למיתוג שלך

צבעים הם חלק בלתי נפרד ממיתוג. הם מעבירים בצורה ויז׳ואלית את ערכי המותג. צבעים אמורים לעבוד יחד ולהעביר מסר. בכל עבודה בה נעשה שימוש בצבע, על בחירת הצבע להיות מחושבת ולא מקרית כדי ליצור סכמת צבעים הרמונית ונעימה לעין. צבעים אמורים לעבוד יחד ולא ״לריב״ אחד עם השני. צבעים ״מתנגשים״ יכולים בקלות להרוס עיצוב מושלם. כל עבודת עיצוב - יצירת לוגו, עיצוב חומרים שיווקיים ואפילו צביעת המשרד, מתחילה בבחירת סכמה של צבעים. שימוש נכון יכול להביא לתוצאות מרהיבות. אז איך לבחור סכמת צבעים למיתוג שתעביר את המסר בצורה הטובה ביותר? לכך יש כללים מאד ברורים.


צבעים מונוכרומטים (MONOCHROMATIC)

צבעים מונוכרומטים הם גוונים הנוצרים מהוספת צבע לבן, אפור או שחור לצבע הבסיס.

צבעים מקבילים (ANALOGOUS)

צבעים מקבילים נוצרים משימוש בשלושה צבעים הנמצאים אחד ליד השני על גלגל הצבעים. צבעים אלה נראים נעימים לעין כיוון שהם קרובים אחד לשני בגוון.

שלשות (TRIAD)

צבעים הנמצאים במרחקים שווים סביב גלגל הצבעים ומשמשים ליצירת סכמת הצבעים המגוונת ביותר. כיוון שלסכמה זו נטייה להיות תוססת יש לאזן בין הצבעים. צבע אחד דומיננטי והשניים האחרים ישמשו להדגשה. יש האומרים שבעזרתם ניתן ליצור את סכמת הצבעים הטובה ביותר.

צבעים משלימים (COMPLEMENTARY)

צבעים משלימים הם אלה הנמצאים אחד מול השני על גלגל הצבעים. למעשה זוהי סכמה של שני צבעים, אך ניתן להרחיבה בקלות ע״י שימוש בגוונים של אותם צבעים. בצבעים משלימים יש להשתמש כצבעים עיקריים ולשם הדגשה.

צבעים משלימים מפוצלים (SPLIT COMPLIMENTARY)

צבעים משלימים מפוצלים הם וריאציה של צבעים משלימים. בנוסף לצבעי הבסיס משתמשים גם בשני צבעים הסמוכים להם. נוצרת סכמת צבעים קונטרסטית אך שקטה יותר מזו של הצבעים המשלימים.

סכמות צבעי יסוד אלו הן נקודת התחלה מצויינת עבור מיתוג, אך צריך גם סכמה של צבעים משניים. כמה צבעי יסוד וכמה משניים מומלצים? זה כבר נושא לפוסט נוסף.


כלי שימושי לבחירת סכמות צבעים הוא ADOBE COLOR CC משם צילומי המסך להמחשה. ניתן ליצור סכמת צבעים גם מתמונה שמעלים לתוכנה בלחיצת כפתור אחת, אז אם, לדוגמא, בא לכם שילוב צבעים קייצי ומרענן פשוט העלו את התמונה עם הגוונים שאהבתם והתוכנה כבר תתגום לכם ותייצר לכם את סכמת הצבעים, בדיוק כמו בתמונה של יפו שצירפתי. ממליצה להכנס ולהכיר.

אשמח לדעת אם מצאתם את הפוסט מעניין ומועיל. מוזמנים לכתוב לי. תודה ולהתראות בפוסט הבא...

כל הזכויות שמורות לעינת גורן סמוק ©